Festiwal Miast Partnerskich w Frydek-Mistek

 

W piątek, 21.09, razem z przedstawicielami Urzędu Miasta, reprezentowaliśmy Mysłowice na Festiwalu Miast Partnerskich w mieście Frydek-Mistek w Czechach. Podczas wizyty delegacja z Mysłowic spotkała się z zarządem Miasta Frydek-Mistek.
Wizyta rozpoczęła się spotkaniem, podczas którego poruszono wiele tematów dotyczących funkcjonowania miast, współpracy regionalnej i gospodarczej oraz świadomości obywatelskiej. Następnie wraz z gospodarzami przenieśliśmy się na miejsce Festiwalu, gdzie zaprezentowały się zespoły muzyczne.
Współpraca zagraniczna Mysłowic z miastami partnerskimi jest ważna dla Naszego Miasta.
Wymiar społeczny współpracy ma charakter poznawczy, jest to wymiana młodzieży podczas wakacyjnych obozów m.in. coroczny Międzynarodowy Obóz Młodzieżowy, Międzynarodowy Obóz Młodzieżowy Drużyn Pożarniczych, a także nauka języka obcego na intensywnych kursach językowych.
Kolejny wymiar to wymiar kulturalny - osadzony na wymianie twórców kultury, przekazywaniu historii oraz tradycji poszczególnych miast.
Wymiar gospodarczy to z kolei możliwość wymiany myśli technicznej, rozwiązań w sferze sektora publicznego, wymiany handlowej pomiędzy światem biznesu, a w szczególności pomiędzy małymi i średnimi firmami.
Kontakty z zagranicznymi partnerami stwarzają możliwość dalszego rozwoju Mysłowic.

W piątek, 21.09, razem z przedstawicielami Urzędu Miasta, reprezentowaliśmy Mysłowice na Festiwalu Miast Partnerskich w mieście Frydek-Mistek w Czechach. Podczas wizyty delegacja z Mysłowic spotkała się z zarządem Miasta Frydek-Mistek.

Wizyta rozpoczęła się spotkaniem, podczas którego poruszono wiele tematów dotyczących funkcjonowania miast, współpracy regionalnej i gospodarczej oraz świadomości obywatelskiej. Następnie wraz z gospodarzami przenieśliśmy się na miejsce Festiwalu, gdzie zaprezentowały się zespoły muzyczne.

Współpraca zagraniczna Mysłowic z miastami partnerskimi jest ważna dla Naszego Miasta.

Wymiar społeczny współpracy ma charakter poznawczy, jest to wymiana młodzieży podczas wakacyjnych obozów m.in. coroczny Międzynarodowy Obóz Młodzieżowy, Międzynarodowy Obóz Młodzieżowy Drużyn Pożarniczych, a także nauka języka obcego na intensywnych kursach językowych.

Kolejny wymiar to wymiar kulturalny - osadzony na wymianie twórców kultury, przekazywaniu historii oraz tradycji poszczególnych miast.

Wymiar gospodarczy to z kolei możliwość wymiany myśli technicznej, rozwiązań w sferze sektora publicznego, wymiany handlowej pomiędzy światem biznesu, a w szczególności pomiędzy małymi i średnimi firmami.

Kontakty z zagranicznymi partnerami stwarzają możliwość dalszego rozwoju Mysłowic.